مقالات

چگونه می توان یک ماساژ عالی را انجام داد که باعث سلامتی می شود

چگونه می توان یک ماساژ عالی را انجام داد که باعث سلامتی می شود

اگر می خواهید ماساژ خوبی به بستگان یا شریک زندگی خود بدهید ، این مقاله همان چیزی است که شما نیاز دارید. چه چیزی می تواند بهتر از یک ماساژ خوب و آرامش بخش باشد؟ البته ، برای ماساژ دادن ، باید چندین قانون را رعایت کنید زیرا این روش منع مصرف دارد – در پایان مقاله آنها را پیدا خواهید کرد.

۵- فضایی آرامش بخش ایجاد کنید:

 ماساژ درمانی, آموزش ماساژ بدن

مکانی آرام را آماده کنید. تمام تلفن ها و هر چیز دیگری که می تواند آرامش شما را مختل کند ، حذف کنید. موسیقی آرام ، شمع ، روغن ماساژ و چند حوله گرم کافی خواهد بود. برای پوشاندن مناطقی که قبلاً ماساژ داده اید به حوله نیاز خواهید داشت.

۴- با پا شروع کنید:

 ماساژ درمانی, آموزش ماساژ بدن

پاهای ما به معنای واقعی کلمه تنش را جمع می کنند ، بنابراین هنگام ماساژ دادن پا ، فشار را به کل سطح وارد می کنید ، اما مطمئن شوید که بیش از حد فشار نیاورید.

سپس با حرکات دایره ای به سطح عقب پا حرکت کرده و از ماساژ ناحیه زیر زانو خودداری کنید. از ساق پا به سمت ران حرکت کرده ، به آرامی مالش دهید و به عضلات فشار وارد کنید. وقتی  یک پا تمام شد ، آن را با حوله بپوشانید و همان کار را با پای دیگر شروع کنید.

۳. پشت، شانه ها و گردن را ماساژ دهید:

 ماساژ درمانی, آموزش ماساژ بدن

بعد از پاها ، به قسمت پایین کمر حرکت کنید. به یاد داشته باشید که اعمال فشار بر این منطقه ممنوع است. ماهیچه ها را به آرامی ماساژ دهید و در حرکات گسترده از ستون فقرات به هر دو طرف حرکت دهید ،کف دست خود را عمود بر یکدیگر نگه دارید.

 ماساژ درمانی, آموزش ماساژ بدن

در حین ماساژ دادن شانه ها و گردن ، فشار بیشتری را وارد کنید تا گویی انگشتان دست خود را به عضلات می کشانید. اما خیلی زیاده روی نکنید.

۲. به دستها نیز توجه کنید:

 ماساژ درمانی, آموزش ماساژ بدن

بازو را در پشت خود قرار داده و آن را ماساژ دهید، به کل سطح فشار اعمال کنید. عضلات ساعد را فراموش نکنید. حرکات شما باید صاف اما قوی باشد. سپس کف دست آنها را بگیرید و آن را با انگشتان خود در حرکات دایره ای ماساژ دهید. ماساژ هر انگشت را فراموش نکنید.

۱. سر را در انتها ماساژ دهید:

 ماساژ درمانی, آموزش ماساژ بدن

از شریک خود بخواهید تا آرام بخوابد و بقیه بدن را با حوله بپوشانید. از انگشت شست خود استفاده کنید تا به آرامی بالای سر ماساژ داده شود.

نرمه هر گوش را بین انگشت شست و اشاره خود حدود ۳۰ ثانیه ماساژ دهید. کف دست خود را روی صورت شریک زندگی خود قرار دهید تا شست شما بتواند پیشانی ، ابرو و ناحیه بین ابرو را ماساژ دهد. در پایان ، به آرامی شقیقه ها را ماساژ دهید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *